امروز : پنج‌شنبه 7 ارديبهشت 1396 / Thursday 27 April 2017
 

کد خبر: 69519 این صفحه را به اشتراک بگذارید تاریخ انتشار : 1395/5/31 07:32:11
ترکیه به ائتلاف ضد داعشی ایران، عراق، سوریه و روسیه نپیوسته است

ترکیه به ائتلاف ضد داعشی ایران، عراق، سوریه و روسیه نپیوسته است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترکیه به ائتلاف ضد داعشی ایران، عراق، سوریه و روسیه نپیوسته است.

به گزارش "ناصرون " علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به استفاده روسیه از پایگاه هوایی نوژه همدان برای حمله به مواضع داعش در سوریه، اظهار کرد: چهار کشور ایران، عراق، سوریه و روسیه از یک‌سال پیش ائتلافی برای مقابله با تروریستها در سوریه تشکیل داده‌اند.

وی ادامه داد: تحولاتی که اخیراً رخ داده به ویژه اجازه سوخت‌گیری هواپیماهای روسی در پایگاه نوژه در چارچوب همکاری چهارجانبه است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سوخت‌گیری هواپیماهای روسی در پایگاه نوژه  مغایر اصل 146 قانون اساسی نیست،  گفت: اصل 146 استقرار هرگونه پایگاه نظامی در کشور حتی برای استفاده صلح آمیز را ممنوع کرده است؛ حال اینکه استفاده از پایگاه هوایی نوژه برای عبور هواپیما و سوخت‌گیری است و این موضوع با اصل 146 مغایرتی ندارد.

بروجردی ادامه داد: استفاده از حریم هوایی و پایگاه نوژه مدتی است که انجام می‌شود اما اخیراً علنی شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه آیا ترکیه نیز به ائتلاف چهار کشور ایران، روسیه، سوریه و عراق برای مقابله با داعش در سوریه پیوسته است، تصریح کرد: وزیر خارجه این کشور چند روز پیش به ایران سفر کرد اما ترکیه به ائتلاف چهار کشور مذکور برای مقابله با داعش نپیوسته است.

انتهای پیام/

تسنیم

 

تبلیغات  
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 
   
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است پست الکترونیک : info [@] naseron.ir