امروز : پنج‌شنبه 7 ارديبهشت 1396 / Thursday 27 April 2017
 

کد خبر: 72202 این صفحه را به اشتراک بگذارید تاریخ انتشار : 1395/10/16 13:04:00

انتقاد حزب چپ آلمان از حمایت‌ مرکل از آمریکا

رئیس فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان انتقاد شدیدی به حمایت‌های مرکل از جنگ‌های نفتی آمریکا و متحدانش که دلیل موجودیت و تقویت داعش است وارد کرده و صدر اعظم را شریک جرم قربانیان به بار آمده در حمله برلین دانست.

به گزارش "ناصرون " به نقل از نشریه "دی سایت"، "سارا واگن کنشت"، رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان صدر اعظم کشورش را مقصر قربانیان به بار آمده در حمله تروریستی اخیر برلین دانسته و علاوه بر گشودن کنترل نشده مرزها وضعیت بد پلیس در سایه سیاست های صرفه جویی را هم از دلایل چنین وضعیتی در کشورش ارزیابی کرد.

وی که در گفتگو با هفته نامه "اشترن" سخن می گفت تاکید کرد که پلیس ما نه از نظر پرسنلی و نه از نظر فنی به گونه‌ای تجهیز نشده است که با این شرایط تهدید منطبق باشد.

"واگن کنشت" همچنین سیاست خارجی مرکل را نیز فاجعه بار توصیف کرده و تصریح کرد که جنگ های نفتی آمریکا و متحدانش که مورد حمایت مرکل نیز است دلیل موجودیت و قدرت گرفتن داعش است.

رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان با توجه به سیاست های صدر اعظم در مسئله پناهندگان، مرکل را نیز مقصر و شریک جرم قربانیان به بار آمده در حمله تروریستی برلین دانست.

این سیاستمدار بلند پایه حزب چپ آلمان همچنین مرکل را مسئول قدرت گرفتن حزب ضد یوروی آلمان دانسته و تاکید کرد که نداشتن طرحی در بحران پناهندگان ناامنی و ترس هایی را ایجاد کرده که به نوبه خود در قدرت گرفتن حز ضد یورو موثر بوده است.

 
منبع: تسنیم

 

تبلیغات  
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 
   
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است پست الکترونیک : info [@] naseron.ir