امروز : شنبه 9 ارديبهشت 1396 / Saturday 29 April 2017
 

کد خبر: 72208 این صفحه را به اشتراک بگذارید تاریخ انتشار : 1395/10/16 13:09:02
ردی بر شبهه صدای آمریکا در خصوص اجتهاد رهبری یادداشت؛

ردی بر شبهه صدای آمریکا در خصوص اجتهاد رهبری

اخیرا صدای آمریکا شبهه ای را در فضای رسانه ای جهان در خصوص اجتهاد مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رهبر ایران مجتهد نبوده و بعد از رهبریت اجتهاد را به ایشان دادند مطرح کرده است که در این مطلب به رفع این شبهه پرداخته می شود.

به گزارش "ناصرون " اخیرا صدای آمریکا شبهه ای را در خصوص اجتهاد مقام معظم رهبری امام خامنه ای(حفظ ا... ) در فضای رسانه ای مطرح کرده است که در این مطلب به آن پرداخته می شود.

متن شبهه : رهبر ایران مجتهد نبوده و بعد از رهبریت اجتهاد را به ایشان دادند

پاسخ : یک دکتر می تواند تخصص دکتر دیگری را تشخیص دهد و متخصص میتواند متخصص را تشخیص دهد، تمام علما، فضلا، مراجع و مجتهدین به صراحت اعلام کرده اند که ایشان مجتهد است جامع مدرسین حوزه علمیه قم متشکل از ۱۷ عالم برجسته است که وظیفه تایید مرجعیت و اجتهاد علما را دارند و اعلام بر مرجعیت و اجتهاد امام خامنه ای(حفظ ا...) داشته اند.

امام خامنه ای (حفظ ا...) درس خارج فقه می دهند این درس آنقدر سنگین است که فقط مجتهد اجازه دارد و می تواند آن را درس دهد.


امام خمینی (ره) در باب علم فقه ایشان فرمودند: شما را چون برادری آشنا به مسایل فقهی و متعهد به آن هستید می دانم (برادران فقه مخصوص اجتهاد است ، کسی که فقیه باشد مجتهد است).[1]


همچنین می فرمایند: خداوند بر ما منت نهاد که افکار عمومی را برای انتخاب رئیس جمهوری متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست هدایت فرمود. [2]


داشتن استفتاء شرط دیگر بر اجتهاد است که ایشان از این امر مستثنی نیست.


دو راه بیشتر برای مظلومین در برابر سلطه، شبهه و نفوذ این یاغیان بین المللی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار نمانده است یا اینکه تن به ظلم ظالم دهند و ظلم را بپذیرند و با شرایط کنار بیایند که اگر چنین کنند برای فرزندان و نسل آینده خود ذلت را به ارث می گذارند و فرزندان آن ها چگونه می توانند مسئولیت مواجهه با اسرائیل را بپذیرند و هرکه ذلت را به ارث برد جز ذلت درو نمی کند و شرایط بر آن ها روز به روز سخت تر خواهد شد.

یا علم و بیرق مبارزه با ظالم را در دست بگیرند و تا رفع ظلم و فتنه این علم (اسلام حسینی) را بر زمین نگذارند و کرامت، عزت و قدرت را به ارث بگذارند و بانگ عدالت خواهی و خمینی طلبی را طنین انداز گلدسته های مسلمین و آزادگان جهان نمایند


آمریکا، منافقین داخلی و خارجی بدانند تا احیای تمدن نوین اسلامی و برپایی حکومت حضرت مهدی (عج) و رفع فتنه ظالم دست از مبارزه و عدالت خواهی بر نخواهیم داشت و هر لحظه گوش به فرمان امام امت و پا به رکاب و حاضر به یراق برای مبارزه ای همه جانبه علیه صهیونیسم بین المللی خواهیم بود.


فان حزب الله هم الغالبون

1-صحیفه نور/ج۲۰/ص ۱۷۳

2-صحیفه نور/ج ۱۹ /ص ۱۷۹

انتهای پیام/.

میلاد رمضانی

تبلیغات  
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 
   
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است پست الکترونیک : info [@] naseron.ir