امروز : پنج‌شنبه 7 ارديبهشت 1396 / Thursday 27 April 2017
 

کد خبر: 72241 این صفحه را به اشتراک بگذارید تاریخ انتشار : 1395/10/19 10:30:08
 استاندار بوشهر: گوجه فرنگی به معضل اجتماعی تبدیل شده است در آئین تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی استان بوشهر مطرح شد؛

استاندار بوشهر: گوجه فرنگی به معضل اجتماعی تبدیل شده است

آئین تجلیل ازبرترین های حوزه کشاورزی وفعالان عرصه کشاورزی در سطح ملی واستانی در سال زراعی 95-94 در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر برگزار شد

به گزارش "ناصرون " آئین تجلیل ازبرترین های حوزه کشاورزی وفعالان عرصه کشاورزی در سطح ملی واستانی در سال زراعی 95-94 در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر برگزار شد

حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی باتبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع) گفت: امام حسن عسکری (ع) می فرماید، ایمان به خدا و نفع رساندن به جامعه دینی دو خصلت هست که بالاتر از آن هیچ چیز وجود ندارد.

مسؤل حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) ومقام معظم رهبری درخصوص خودکفایی بخش کشاورزی اظهار داشت: تولیدکنندگان و مدیران بخش کشاورزی، خود کفایی همت جهادی می طلبد نه پشت میز نسشتن.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه علاج مشکلات اقتصادی ما، اقتصاد مقاومتی است که با کار جهادی و فرهنگ مدیریت جهادی محقق می شود.

محمد تقی منوچهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در ادامه این مراسم بیان داشت: کشاورزان پیش رو ورهبران محلی و بازوان مراکز خدمات می باشند که هم کار را تولید می کنند و هم  انتقال یافته های کشاورزی را انجام می دهند.

وی با اشاره به نحوه انتخاب برترین های حوزه کشاورزی که هر ساله در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان بیان داشت: 123 نفر  در حوزه شیلات، آبزیان، منابع طبیعی، باغداری، زراعی، دام و تعاون واجد شرایط  می باشند که بر اساس اطلاعات داده شده 23 نفر توسط سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر انتخاب و به کمیته های ملی جهت بررسی فرستاده شد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: سه نفر نمونه کشوری در زمینه کشاورزی استان بوشهر داشتیم که با حضور رئیس جمهور در تهران مورد تجلیل قرار گرفتند.

منوچهری عنوان کرد: مدیریت در منابع آب سطحی و زیرزمینی، خاک کشاورزی و دیگری سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مغفول مانده است و عدم سرمایه گذاری در 40تا 50 سال اخیر که تنها 10درصد منابع کشور دربخش کشاورزی و90 درصد در بخش صنعت و خدمات بوده است.

مصطفی سالاری استاندار بوشهر همچنین در بخش دیگری از این مراسم گفت: ما باید در همه زمینه ها ظرفیت های بومی استان را شناسایی کنیم و بر مبنای آنها برنامه ریزی و حرکت کنیم.

استاندار بوشهر افزود: محصول گوجه فرنگی به معضل اجتماعی تبدیل شده است و دولت با خرید توافقی محصول می خواهد کشاورزان دچار ضرر نشوند.

 وی تأکید کرد: در حوزه آبزیان و صیادی محدودیت جدی داریم و میزان ذخایر ما رو به کاهش است و افزایش ناوگان مسیر منطقی نیست و راه پرورش را باید در دست بگیریم.

سالاری افزود: صنعت میگو در دست ماست و ما به ساماندهی و ارزش بهره وری نیاز داریم و اولویت اشتغال روستایی که دولت 5/1میلیون دلار لایحه به مجلس ارائه کرده است و ما با استفاده از ظرفیت پرورش میگو اختصاص داده شده به استان باید اشتغال زایی کنیم.

به گزارش منبری ها، محمد حیدری به عنوان خرما کار نمونه از شهرستان جم با برداشت 35تن محصول خرما، صفر رحمانی پور زنبوردار نمونه از شهرستان جم، حسین زارعی صادر کننده نمونه در حوزه آبزیان سه نفر برگزیده کشوری شدند.

 

تبلیغات  
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 
   
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است پست الکترونیک : info [@] naseron.ir