امروز : پنج‌شنبه 7 ارديبهشت 1396 / Thursday 27 April 2017
 

کد خبر: 72260 این صفحه را به اشتراک بگذارید تاریخ انتشار : 1395/10/20 12:16:57
مراسم اهدای جهیزیه به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در دشتستان برگزار شد+تصاویر توسط سپاه حضرت جواد الائمه(ع) شهرستان دشتستان؛

مراسم اهدای جهیزیه به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در دشتستان برگزار شد+تصاویر

مراسم اهدای جهیزیه به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دشتستان توسط سپاه حضرت جواد الائمه(ع) شهرستان دشتستان در حوزه بسیج نجف اشرف برازجان برگزار شد.

به گزارش "ناصرون " در این آیین فرمانده سپاه جواد الائمه(ع) شهرستان دشتستان اظهار داشت: در هر جامعه ای افراد کم بضاعت وجود دارد که دولت آنها را تحت پوشش قرار داده است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،بسیج مستصعفین، کمیته امداد و بهزیستی از جمله نهادهایی هستند که تمامی تلاش خود را در راستای کمک به نیازمندان قرار می دهد.

سرهنگ نعمت الله غلامپور افزود: سپاه پاسداران از اول انقلاب اولین دستگاهی بود که قدم های موثری را در خدمت به جامعه و محرومین داشته است.


همچنین در این مراسم رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دشتستان به اهداف کمیته امداد اشاره نمود و افزود: رسالت بسیار مهمی بر دوش نهادهای انقلابی است که مجموع کمیته امداد در کنار بسیج و سپاه همواره در عرصه انقلاب اسلامی توانسته است به زیبایی بدرخشد و کمیته امداد وظیفه خود دانسته است.
 
عدنانی خاطرنشان کرد: تعداد ایتام تحت پوشش در شهرستان دشتستان ۱۲۵۳ نفر می باشند که از این تعداد نفر  ۸۲۱ نفر دارای حامی هستند که به ازای هر یتیم یک الی دو حامی دارند و این افراد را تا مرحله دانشگاه و تشکیل زندگی حمایت می کنند.

وی به سهمیه مسکن در شهرستان دشتستان اشاره نمود و گفت : امسال ۲۵۰ پروژه ساخت مسکن کلنگ زنی شده است که ۱۰ واحد مسکونی شهری و ۵۰ واحد مسکونی روستایی به اتمام رسیده و تحویل خانوارها داده شده است.


رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دشتستان  اذعان داشت: در حوزه دانش آموزی و دانشجویی ۱۵۴۱ دانش آموز و ۲۰۶ دانشجو وجود دارد که به صورت مستقیم سرویس خدمات در حوزه فرهنگی به این افراد خدمت رسانی می شود.

رییس کمیته امداد شهرستان دشتستان افزود: مبلغ ۱۱۷ میلیون تومان از طرف خیرین جمع آوری شده است که بیش از ۷۶٪ آن به مناطق محروم اختصاص داده شده است.

وی در آخر به حوزه اشتغال و خودکفایی اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال بالغ بر ۵۷۵ طرح اشتغال زایی معرفی شد که تاکنون ۴۴۲ فقره وام ۱۵ میلیونی از طریق بانکها  افراد تحت پوشش دریافت کردند
و در۹ ماهه اخیر بیش از ۱ میلیارد تومان جهیزیه به صورت نقد به ۵۰۰ نوعروس داده شد.

انتهای پیام/.

تبلیغات  
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 
   
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است پست الکترونیک : info [@] naseron.ir