امروز : شنبه 9 ارديبهشت 1396 / Saturday 29 April 2017
 

کد خبر: 72264 این صفحه را به اشتراک بگذارید تاریخ انتشار : 1395/10/20 12:57:37

شهروندان بوشهری گوشی‌های وارداتی را استعلام کنند

مدیرکل گمرک بوشهر گفت: با راه اندازی سامانه ثبت و دریافت شماره شناسه گوشی‌های وارداتی (IMEI) در گمرک امکان استعلام گوشی های وارداتی برای تمامی کشور و مردم استان بوشهر فراهم شده است.

به گزارش "ناصرون " به نقل از روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر، بهنام نوروزی افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای سیاست‌های کنترل هوشمند ورود کالا به کشور و به منظور تسریع و شفاف‌سازی فرآیند واردات تلفن همراه و همچنین افزایش دقت در کنترل‌های گمرکی، نسبت به ثبت و دریافت شماره شناسه گوشی‌های وارداتی اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا شهروندان استان بوشهر می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی https://epl.irica.ir/ImeiInfoView نسبت به استعلام گوشی خود یا گوشی که قصد خرید آن را دارند، اقدام نمایند.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر اظهار داشت: IMEI مخفف International Mobile Equipment Identity شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل بوده و همه دستگاه‌های موبایل با قابلیت اتصال به شبکه مخابراتی GSM، دارای این کد ۱۵ رقمی مختص به خود است.

نوروزی افزود: در این کد، اطلاعات مربوط به مدل گوشی‌، شرکت سازنده، کشور سازنده و... وجود داشته و گوشی‌های تلفن همراه توسط این کد در شبکه‌های مخابراتی ثبت می‌شوند.

وی با اشاره به نوپا بودن این سامانه از همه نمایندگان رسمی و ارائه‌کنندگان کالای تجاری تلفن‌های همراه در ایران دعوت به‌عمل ‌آورد تا با شرکت فعال در اجرای این طرح و ارائه پیشنهادات و انتقادات سازنده، علاوه بر ساده‌سازی و تسریع در انجام فرآیندهای رسمی ورود کالا به کشور، موجبات جلوگیری از جعل، تخلف و قاچاق کالا را فراهم کند.

 

تبلیغات  
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
 
   
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است پست الکترونیک : info [@] naseron.ir